Rak piersi przez długi czas może nie dawać żadnych objawów przez co bywa wykrywany zbyt późno. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.

Mammografia ratuje życie.

To szybkie, bezpieczne badanie, które pozwala wykryć zmiany, zanim staną się wyczuwalne. Trwa zaledwie kilka minut, a może dać Ci spokój na lata albo szansę na podjęcie skutecznego leczenia.

Kto powinien się badać?

Kobiety w wieku 45–74 lata mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli jesteś w tej grupie i przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywałaś mammografii — zapraszamy na badania już w czerwcu.

Badania wykonasz w mammobusie na parkingu naszej przychodni przy ul. Głównej 56.

Kiedy?

10 czerwca 2026 (środa) od godz. 9.00 zapisy pod numerem: 42 254 64 17

26 czerwca 2026 (piątek) od godz. 9.00 zapisy pod numerem: 58 767 34 55 lub 58 767 34 77

Do rejestracji prosimy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu.

 

Badania przeprowadzą specjaliści z firm: Medica i Geneva Trust Polska.